Brzozovia MOSiR DOMIX Brzozów - strona nieoficjalna

Strona klubowa
 • Witamy na stronie internetowej Brzozovii Brzozów
 • Aktualności:
 • 2017-06-22 Udanie zakończyć sezon
 • 2017-06-18 Pogrom i awans
 • 2017-06-17 Obsada sędziowska nr 25
 • Wyniki ostatniej kolejki:
 • LKS Izdebki (S) - Pionier Średnia Wieś 7:0
 • LKS Płowce/Stróże Małe - Drewiarz Rzepedź 5:1
 • Brzozovia MOSiR DOMIX Brzozów (S) - LKS Czaszyn (B) 8:0
 • Orion Pielnia - LKS Olszanica 6:1
 • Orkan Markowce - LKS II Pisarowce (B) 2:1
 • Szarotka Nowosielce - LKS Odrzechowa 3:0
 • Nelson Polańczyk - Juventus Poraż 6:1
 •        

Patronat Medialny

Losowa galeria

Z Archiwum Brzozovii MOSiR Brzozów 1953-2017
Ładowanie...

Facebook - Seniorzy

 

MOSiR Brzozów

Po Gwizdku

Na Spalonym

Logowanie

Kalendarium

23

06-2017

piątek

24

06-2017

sobota

LKS Olszanica - Brzozovia MOSiR Brzozów (S) - godz.13.00

25

06-2017

niedziela

26

06-2017

pon.

27

06-2017

wtorek

28

06-2017

środa

29

06-2017

czwartek

Zegar

Historia

  HISTORIA KLUBU

 

  1953 - 30.03.2003Sekcja piłki nożnej LZS "Brzozovia" w Brzozowie powstała w 1953. Skupiła w swych szeregach wszystkich zawodników z upadłych klubów brzozowskich: "Sokół", "Związkowiec", "Gwardia", "Spójnia" i "Sparta".
Najwierniejszymi zawodnikami wyżej wymienionych klubów byli: Stanisław Baran i Edward Borkowski, ponieważ nie występowali w żadnym klubie sportowym poza Brzozowem, po II wojnie światowej. Organizatorem, wokół którego skupili się brzozowscy piłkarze, był kierownik sekcji piłki nożnej Zdzisław Piątek. Pracował on wówczas na stacji benzynowej - pierwszej w Brzozowie - mieszczącej sie na rynku poniżej Ratusza. Trenowania młodych piłkarzy podjął się zawodnik drużyn lwowskich Edward Borkowski. Pracę swą z zamiłowania wykonywał społecznie. Drużyna seniorów została zgłoszona do klasy "C" w podokręgu krośnieńskim. Treningi w okresie zimowym były prowadzone w budynku za pocztą, w sali nazywanej "Tanc- Buda", gdzie odbywały się zebrania i zabawy taneczne.
W małej sali była tylko przeprowadzana zaprawa gimnastyczna. Za wyjątkiem piłek: lekarskiej, nożnej i siatkowej nie było żadnego sprzętu. Począwszy od wczesnej wiosny, a skończywszy na późnej jesieni treningi piłkarskie odbywały się na stadionie, na którym brak było szatni. Zawodnicy rozbierali się pod drzewami lub na murawie wokół boiska. Uzależnione to było od pogody. Natomiast przed meczami piłkarze rozbierali się w świetlicy Powiatowego Związku Gminnych Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Brzozowie, udostępnionej przez prezesa Związku i Klubu Oresta Prodziewicza. Świetlica mieściła się w rynku naprzeciw Ratusza. Obecnie mieści się tam apteka.
W skład stale zmieniającej się drużyny drużyny seniorów wchodzili utalentowani piłkarze: Zdzisław Piątek, Henryk Fredyk, Stanisław Fredyk, Władysław Białożyt, Marian Pańko, Władysław Bober, Adam Wojtowicz, Edward Bąk, Marian Sadowski, Adam Sadowski, Adam Drąg, Eugeniusz Więch, Wacław Huber, Bolesław Błażejowski, Adam Patlewicz, Stefan Jajko, Bogusław Langer, Kazimierz Pelczarski, Adam Szmyd, Jan Olejko, Stanisław Dobrowolski, Kazimierz Pietrasz, Władysław Żyłka, Zygmunt Wolański, Ryszard Czuchra i Bronisław Koszowy.
W lipcu 1955 na zaproszenie prezesa Oresta Prodziewicza i Aleksandra Stemulaka gościła w Brzozowie "A" klasowa drużyna "Unii Tarnów", grająca w krakowskim okręgu piłkarskim. W ramach szkoleniowych rozegrała z miejscową "C" klasową drużyną mecz piłkarski, który zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 2:1.
W okresie przebudowy stadionu i boiska piłkarskiego w 1956 roku, drużynę seniorów wycofano z rozgrywek i ponownie zgłoszono w 1957 r. W okresie wakacyjnym członek zarządu Brzozovii Adam Ziaja były zawodnik "Sandencji" Nowy Sącz, zaprosił do Brzozowa zespół "Dunajec" Nowy Sącz, występujący w krakowskim okręgu piłkarskim, w celu rozegrania towarzyskiego meczu. Mecz zakończył sie wynikiem 2:1 dla "Dunajca". Uzyskane wyniki zarówno z "Unią" jak i z "Dunajcem" odebrane zostały z zadowoleniem i stały się mobilizacją do dalszej pracy. Po skończonym sezonie w 1958 roku "Brzozovia" zajmowała I miejsce w tabeli i uzyskała awans do "B" klasy.
W klubie i sekcji panowała przyjacielska atmosfera. po skończonych rundach rozgrywkowych w domach prywatnych przygotowywano dla zawodników przyjęcia. Najczęściej odbywały się one u państwa Borkowskich, Dobrowolskich i Siwaków. Panie domu częstowały sportowców kanapkami i napojami chłodzącymi. Na zakończenie spotkania wypijano lampkę wina na zdrowie gospodarzy, bo tak nakazywał obyczaj. Miłym gestem okazywanym zawodnikom odchodzącym do wojska było wręczanie upominków przed mecze mna płycie boiska, w obecności przeciwnej drużyny i kibiców. Równie uroczyście obchodzono imieniny piłkarzy, jeżeli przypadały w dniu rozegrania meczu. Wówczas prezes i członkowie zarządu składali oficjalnie serdeczne życzenia oraz wręczali kwiaty danemu zawodnikowi.
Do drużyny kolejno dołączają: Tadeusz Stankiewicz, Andrzej Dydek, Jan Słota, Henryk Słota, Tadeusz Florek, Roman Florek i Antoni Rajchel.
Na zaproszenie zarządu "Brzozovii" przyjechała drużyna rezerwowa I ligowej "Stali" Mielec przebywająca na obozie kondycyjnym w Bieszczadach. Rozegrała mecz towarzyski z drużyną "Brzozovii" który wygrała 2:1.              

 

W 1962 PZPN zmienia system rozgrywek z wiosna – jesień na jesień – wiosna.

Drużynę uzupełniają: Zygmunt Siwak, Jan Kic i Jan Guz.

 

W latach 1964/1965 drużyna zostaje wycofana z rozgrywek powodu remontu boiska piłkarskiego. Ponownie zostaje zgłoszona do „C” klasy w sezonie 1965/1966.                                  

 

Na wniosek kierownika sekcji piłki nożnej Zbigniewa Sabika i instruktora piłki nożnej Henryka  Fredyka, Zarząd klubu zgłasza do rozgrywek w sezonie 1967/1968 dwie drużyny seniorów. Decyzja okazała się być słuszna i trafna, ponieważ I drużyna seniorów awansowała do „B” klasy podokręgu krośnieńskiego.

 

Awans wywalczyli: Jerzy Siwak – kapitan i obrońca; Antoni Rajchel – bramkarz; Jan Słota, Tadeusz Florek, Henryk  Słota – obrona; Andrzej Dydek, Roman Florek – pomoc; Tadeusz Szafran, Andrzej Puchajda, Tadeusz Stankiewicz, Bolesław Kostur – atak. Drużyna grała w ustawieniu 1-4-2-4.

Królem strzelców był: Tadeusz Stankiewicz – 9 bramek. Kolejne miejsca zajęli: Andrzej Puchajda – 7 bramek i Andrzej Dydek – 6 bramek.

Praca sportowa na linii zarząd – klub – trener – zawodnicy układała się pozytywnie. Świadczyły o tym uzyskiwane wyniki. W dowód uznania kierownictwo zarządu i sekcji piłki nożnej z okazji Nowego Roku 1969 złożyło zawodnikom zyczenia na specjalnie wydanych pocztówkach.

 

Drużynę seniorów występującą w „B” klasie w latach 1969/1973 reprezentowali: Andrzej Dydek, Jan Słota, Tadeusz Stankiewicz, Jan Sawicki, Marian Futyma,  Zbigniew Wojnicki, Józef Bocoń, Józef Sławęcki, Zbigniew Sławęcki, Antoni Sławęcki, Franciszek Bodzioch, Zygmunt Siwak, Józef Słota, Ludwik Sieńczak, Jan Lorenc, Bolesław Kostur i Andrzej Wania.

 

W sezonie 1973/1974 drużynę wycofano z rozgrywek z powodu remontu płyty boiska i ponownie zgłoszono w sezonie 1974/1975 do „C” klasy. Dochodzą nowi piłkarze: Ryszard Pilszak, Grzegorz Kędra, Zbigniew Barański, Andrzej Gruszka, Jacek Piotrowski, Stefan Kędra, Stefan Dereń, Zbigniew Florek, Mieczysław Dereń, Adam Wojtowicz, Antoni Sawicki i Marian Wojtowicz.
W sezonie rozgrywkowym 1976/77 drużyna "Brzozovii" awansowała do klasy „B” a w sezonie 1977/1978 po raz pierwszy w swej historii awansowała do klasy "A". Drużynę wzmacniają Marek Samborski, Krzysztof Pietranowicz, Jerzy Gratkowski, Grzegorz Ryba, Stanisław Cyparski, Marek Tyczka, Roman Biega, Stanisław Piątek, Stanisław Lasek, Roman Buczek, Jerzy Barański, Mieczysław Sługocki, Antoni Mazur, Henryk Fiejdasz, Janusz Pańko, Tadeusz Pyś, Andrzej Michalski, Stanisław Łanocha i Ryszard Ostrowski.

 

Skład drużyny seniorów w ostatnim meczu w klasie „A” w dniu 18.06.1978 zremisowanym  0:0 ze Stalą w Sanoku był następujący: bramka – Roman Buczek; obrona – Antoni Mazur, Jerzy Gratkowski, Grzegorz Ryba, Jan Sawicki; pomoc – Ryszard Ostrowski, Andrzej Dydek, Marek Tyczka; atak – Stanisław Cyparski, Zbigniew Barański (Henryk Fiejdasz), Jerzy Barański.

 

Największe zwycięstwa w historii piłki nożnej seniorów w Brzozowie osiągnięto: w XII kolejce 30.10.1977 z Iwonką Iwonicz 11:1; w III kolejce 21.08.1977 z Beskidem Posada Górna 7:1; w VII kolejce 18.09.1977 z Pomowiec Besko 5:0; w XV kolejce 02.04.1978 z Rolnik Bezmiechowa 5:0.
Zwycięski marsz seniorów trwał nadal i w sezonie 1977/78 drużyna wywalczyła awans z I miejsca klasy „A” do klasy "M" (międzyokręgowej) obejmującej swym zasięgiem 3 województwa: Krosno, Rzeszów, Przemyśl.

W pierwszym sezonie w klasie "M", "Brzozovia" wywalcza miejsce w środku tabeli, w drugim dwunastą pozycję, natomiast w trzecim sezonie spada do klasy "A".

 

Niektóre wyniki Brzozovii w klasie „M”: Stal Mielec (0:1,0:3); Resovia Rzeszów (1:0,0:3); Lechia Sędziszów (1:0); Polonia Przemyśl (2:1).

 

W celu przygotowania drużyny do sezonu 1979/1980 w dniach 27.07.1979 – 09.08.1979 zarząd klubu Brzozovia zorganizował  zgrupowanie szkoleniowe piłkarzy na stadionie MOSIR. W szkoleniu uczestniczyło 22 piłkarzy pod opieką kierownika Aleksandra Raszewskiego i instruktora Henryka Fredyka.

 

W 1980 przebywającą w Sanoku drużynę Spartak Medzilaborce z Czechosłowacji zarząd klubu zaprasza do Brzozowa na rozegranie towarzyskiego spotkania. Brzozovia osiągnęła korzystny wynik 3:3.

 

W sezonie 1980/1981 drużyna seniorów zostaje zdegradowana do klasy „A” na jeden sezon. Ponownie awansuje do klasy „M” ale znowu tylko na jeden sezon i znowu spada do klasy „O” gdzie gra do 1986.

 

Drużynę uzupełniają: Ryszard Szpak, Zdzisław Wania, Adam Kędra, Stanisław Bednarz, Stefan Kędra, Ryszard Orłowski, Ryszard Sieńczak, Marek Florek, Jan Pępek, Artur Guzik, Jerzy Tympalski, Jacek Orłowski i Jacek Piotrowski.

 

Do drużyny dołączają: Stanisław Chęć, Wojciech Gruszka, Stanisław Golonka, Lucjan Bania, Wojciech Florek, Zbigniew Szarek, Janusz Przystasz, Ireneusz Jedynak, Maciej Biega.
W sezonie 1988/89 drużyna występuje w klasie okręgowej. Do drużyny dochodzą : Stanisław Kwolek, Stanisław Lorenc, Marek Froń, Jerzy Borkowski,  Antoni Ryba, Piotr Kondoł, Dariusz Jedynak, Marek Wacek,  Rafał Pilszak, Emil Kaczor,  Waldemar Szarek, Jarosław Janusz, Robert Burnat, Mariusz Kruczek, Rafał Kruczek, Robert Myćka, Dariusz Fiołek, Antoni Piotrowski, Artur Wojtowicz, Grzegorz Golonka, Roman Faka, Marek Sobota, Jerzy Kędra, Krzysztof Glazer, Jan Kiełbasa, Roman Olszański, Marek Chęć i Roman Hadam.

 

Treningi organizowane były zimą na Sali gimnastycznej TB, LE i LO a latem na obiektach MOSIR.

 

W 1987 nawiązano kontakt międzynarodowy z drużyną FOTJ Magura Zborov, z którą rozegrano sparing 08.09.1987 w Brzozowie. Spotkanie wygrali Czesi 1:0 a w rewanżu w Zborovie w dniach 31.07 – 01.08.1988 lepsi byli gospodarze(3:0)

 

Drużynę uzupełnili: Bogdan Pleskacz, Zbigniew Nogaj, Marian Ziółkoś, Marian Szuba, Zbigniew Stanek, Dariusz Gruszka, Krzysztof Organ.

 

W drużynie seniorów występują: Krzysztof Witan, Grzegorz Konieczny, Dariusz Barański, Bogdan Fugas, Maciej Zacharski, Szymon Szpiech, Daniel Dyka, Krzysztof Dąbrowski, Mateusz Paczkowski, Piotr Zajdel,  Rafał Orłowski, Bogdan Fiołek, Jacek Zajdel, Paweł Giermański, Marek Mraz, Jerzy Zajdel, Jan Zajdel i Sylwester Herbut.

 

Drużyna seniorów awansuje do klasy „M” w sezonie 1990/1991 i po rocznym pobycie zostaje zdegradowana do  „O” Krosno.

W sezonie 1994/95 drużyna zajmuje I miejsce w "okręgówce" i zdobywa awans do IV ligi. "Brzozovia" gra w niej poprawnie i zajmuje 7 miejsce na koniec sezonu. Drużynę uzupełniają:Krzysztof Sząbara, Rafał Bąk, Jarosław Sobolak, Wojciech Chryń, Marek  Szerszeń, Łukasz Tabisz, Grzegorz Hędrzak, Stanisław Szewczyk, Łukasz Terlecki, Ryszard Cyparski, Dariusz Leń, Mirosław Korab.

W skutek reorganizacji rozgrywek zostaje utworzona na okres jednego roku V liga - Krosno - Jarosław. Drużyna wzmacnia się nowymi zawodnikami: Roman Lechoszest, Piotr Garbiński, Grzegorz Wojtowicz, Wiesław Zabawski, Tomasz Drożdżal, Andrzej Mokrzycki, Sylwester Cwynar, Krzysztof Fiedeń, Piotr Kilar, Mariusz Zabłotny, Paweł Bąk, Krzysztof Smoleń, Tomasz Żyła, Dariusz Lorenc i Paweł Szyndlar

  C.D.N.

Reklama

Sparingi

Najbliższe spotkanie

LKS OlszanicaBrzozovia MOSiR DOMIX Brzozów (S)
LKS Olszanica   Brzozovia MOSiR DOMIX Brzozów (S)
2017-06-24, 13:00:00


Statystyki przedmeczowe »

Ostatnie spotkanie

Brzozovia MOSiR DOMIX Brzozów (S)LKS Czaszyn (B)
Brzozovia MOSiR DOMIX Brzozów (S) 8:0 LKS Czaszyn (B)
2017-06-18, 15:00:00
Euroboisko w Pakoszówce
    relacja »
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 25
LKS Izdebki (S) 7:0 Pionier Średnia Wieś
LKS Płowce/Stróże Małe 5:1 Drewiarz Rzepedź
Brzozovia MOSiR DOMIX Brzozów (S) 8:0 LKS Czaszyn (B)
Orion Pielnia 6:1 LKS Olszanica
Orkan Markowce 2:1 LKS II Pisarowce (B)
Szarotka Nowosielce 3:0 LKS Odrzechowa
Nelson Polańczyk 6:1 Juventus Poraż

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 26
Pionier Średnia Wieś - Nelson Polańczyk
Juventus Poraż - Szarotka Nowosielce
LKS Odrzechowa - Orkan Markowce
LKS II Pisarowce (B) - Orion Pielnia
LKS Olszanica - Brzozovia MOSiR DOMIX Brzozów (S)
LKS Czaszyn (B) - LKS Płowce/Stróże Małe
Drewiarz Rzepedź - LKS Izdebki (S)

REGULAMIN

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
My jako strona nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy.
Masz prawo komentować, wyrażać swoje opinie, dyskutować
i nie zgadzać się z innymi opiniami.

NA STRONIE OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA WULGARYZMÓW
I OBRAŻANIA INNYCH!!!

W szczególnych przypadkach za używanie wulgaryzmów
konta będą usuwane!!!

Pogoda w Brzozowie

 

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 141, wczoraj: 342
ogółem: 2 560 290

statystyki szczegółowe