Podsumowanie XXIII kolejki
Cisy Jabłonica Polska, faworyt spotkania z Wisłokiem Krościenko Wyżne nie zgarnął trzech punktów. Wisłok znów udowadnia, że potrafi punktować na wiosnę i z czterech zespołów zagrożonych spadkiem, prezentuje się najlepiej. Karpaty Klimkówka wysoko pokonały LKS Haczów 4-1. Haczowianie mają teraz nóż na gardle, bowiem w następnej kolejce pauzują, a później grają wyjazdowy mecz z Cisami oraz domowy z Kobylanami. Wielką niespodziankę sprawiła ekipa Jasiołki Jaśliska, wygrywając 3-2 z LKS Lubatówka. Jasiołka obudziła się z zimowego snu, bo do tej pory zdobyła zaledwie jeden punkt na wiosnę, pytanie tylko czy nie za późno. W korespondencyjnym pojedynku Sieniawy i Brzozowa, górą Wisłok. Sieniawa wygrała w Zmiennicy 2-1, a Zovia tylko zremisowała 1-1 z Burzą Rogi. Brzozovia po XXIII kolejce traci już cztery punkty do lidera. Na zakończenie tej serii gier Victoria Kobylany nie dała rady LKS-owi Wesoła, ulegając 0-1.
31 maja rozegrano dwa zaległe mecze:
Wisłok Krościenko Wyżne uległ u siebie w bardzo ważnym meczu LKS-owi Haczów 0-1 (XVI kolejka).
Iskra Iskrzynia wygrała 1-0 w pojedynku z Karpatami Klimkówka (XXII kolejka)