Twierdza padła

W ostatnim meczu sezonu 2017/18 Brzozovia wybiegła w składzie:
Sokalski - Mleczko, Cwynar, H. Kędra, Bujacz (c) - Nogaj, Sawicki, Tesznar, Kot - Smoleń, Bryś
Ławka rezerwowych: Banaś, Czuba, Knap, Borek, Graboń

Lepiej w mecz weszli goście z Klimkówki. W 10 minucie akcję skrzydłem zakończyli wrzutką i bardzo groźnym strzałem, ale na posterunku był Sokalski. Odpowiadamy chwilę później akcją Kota, która jednak nie kończy się bramką. W 17 minucie kontuzji kolana doznaje Nogaj i niestety musi opuścić boisko. W jego miejsce pojawia się Knap. W 29 minucie powinno być 1-0 dla Zovii, ale Smoleń marnuje bardzo dobrą okazję po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Kilka minut później indywidualną akcję, mocnym podkręconym strzałem kończy Knap, ale piłka o kilkanaście centymetrów mija słupek. W 41 minucie błąd we własnym polu karnym popełnia doświadczony Cwynar, co wykorzystują goście i na przerwę schodzimy przegrywając 0-1, mimo prób Tesznara i Kota tuż przed gwizdkiem oznajmiającym koniec pierwszej części gry. W 52 minucie żółtą kartkę obejrzał Cwynar, a chwilę potem czerwonym kartonikiem ukarany został H. Kędra za faul na zawodniku, który wychodził sam na sam. Brzozovia mimo osłabienia starała się naciskać i wyrównać. W międzyczasie trener Bednarczyk wpuszczał na boisko rezerwowych. W 60 minucie wykonywaliśmy korner, po którym bardzo dobrą kontrę przeprowadziły Karpaty. Akcja zakończyła się strzałem w poprzeczkę, piłka jeszcze odbiła się od linii, ale ostatecznie nie wpadła do siatki. Poprzeczkę goście obili jeszcze w 82 minucie. Staraliśmy się dalej, najbardziej aktywny w przodzie był Knap, ale nasze wysiłki nie przyniosły bramki wyrównującej i przegrywamy trzeci mecz z rzędu. Ta porażka oznacza, że zajmujemy trzecie miejsce w końcowym rozrachunku.